Отборът на Лудогорец постигна победа 2:1 при визитата си н

...

Лудогорец обърна десетима от Черно море и е на победа от финал за Купата на България

Отборът на Лудогорец реализира победа 2:1 при визитата си н Черно море в първи мач от полуфиналите от шампионата за Купата на България по футбол. Шампионите стигнаха до триумф след поврат откакто губеха с 0:1. И трите попадения в мача паднаха през първата част, а пък домакините приключиха мача с 10 души, поради червен картон за Стефан Велев.

Двата тима изиграха доста забавно първо полувреме, в което паднаха 3 гола. Първата опция в мача бе за първенците във 2-та минута. Кайо Видал проби отляво и центрира в наказателното поле на Черно море, където топката бе върната към Густаво Нонато, който стреля по земя, само че вратарят на домакините Иван Дюлгеров улови. В 10-та минута гостите можеха да открият резултата. Густаво Нонато пусна хитро прехвърлящо подаване към Кирил Десподов, който излезе самичък против вратаря Иван Дюлгеров и чукна елегантно топката от въздуха, само че стражът на домакините съумя да избие.

Черно море откри резултата в 13-та минута. Едгар Пашеко получи пас отляво по офанзивата на варненци и върна топката към Александър Василев, който стреля рисково, а вратарят Симон Слуга избави, само че притичалият Алекс Фернандес вкара за 1:0. Гостите изравниха в 17-ата минута. Кирил Десподов бе изведен в добра позиция и стреля, само че вратарят Иван Дюлгеров мазета. Топката обаче попадна у Густаво Нонато, който с топовен изстрел вкара за 1:1.

В 34-та минута Лудогорец направи цялостен поврат. След полувисоко центриране отдясно от Кирил Десподов в наказателното поле, Игор Пластун отклони топката от десетина метра и вкара втория гол за разградския отбор.

Домакините имаха искания за дузпа в 51-ата минута за нарушаване на Игор Пластун против Васил Панайотов, само че съгласно съдията Волен Чинков нарушаване нямаше.

В 57-та минута Кирил Десподов стреля рисково от директен свободен удар, само че вратарят Иван Дюлгеров съумя да боксира топката. Секунди по-късно пък гостите имаха искания за дузпа за игра с ръка на Александър Василев в наказателното поле на Черно море, само че съгласно съдията нарушаване нямаше.

В 76-та минута домакините можеха да изравнят резултата. Мишаел Алвес стреля от воле от границата на наказателното поле, само че топката мина над вратата.

В 85-та минута Черно море остана с 10 души на терена. Първоначално съдията даде жълт картон на Стефан Велев за жестоко нарушаване, само че след намесата на ВАР играчът получи червен.

Срещата-реванш е на 11 май, четвъртък, в Разград.
Източник: lupa.bg