Отборът на Лудогорец постигна минимална, но ценна победа с 1:0

...
Отборът на Лудогорец постигна минимална, но ценна победа с 1:0
Коментари Харесай

Лудогорец се наложи минимално над Локо Пловдив, Неделев с дебютен гол за орлите“

Отборът на Лудогорец реализира минимална, само че скъпа победа с 1:0 при семейството си на Локомотив Пловдив в финален дуел от първия плейофен кръг в Първа лига.

„ Орлите “ пратиха топката в мрежата на опитния пазач Илко Пиргов още в петата минута, когато Кирил Десподов центрира от ъглов удар на границата на вратарското поле, където Педриньо стреля с глава, само че право в тялото на вратаря на „ смърфовете “, топката се озова в обсега на непокрития Кайо Видал, който от няколко сантиметра пред голлинията се разписа. Попадението не бе зачетено поради засада на 23-годишния халф на домакините.

Четири минути по-късно нов гол на разградчани не бе приет поради засада. Тодор Неделев с дълго, високо подаване от личната си половина изведе Игор Тиаго по десния фланг, нападателят на Лудогорец финтира вратаря Пиргов и пусна паралелно подаване по земя към Видал, който с изстрел от придвижване се разписа в опразнената врата. Този път попадението бе анулирано поради засада на Тиаго при подаването на Неделев.

Все отново натискът на „ орлите “ се материализира в 42-ата минута. Франко Русо пусна подаване през центъра към Игор Тиаго пред дъгата на наказателното поле на Локомотив Пловдив, бразилецът с едно допиране пусна топката надясно към Тодор Неделев, който нахлу в пеналтерията, мина около Пиргов и с изстрел от близка отдалеченост се разписа на празна врата.

През второто полувреме Игор Тиаго можеше да реши всичко в интерес на състава на Ивайло Петев, само че пропусна да се разпише на празна врата в 49-ата минута.

Четвърт час преди края на срещата Лудогорец получи правото да извърши дузпа за прикосновение сред резервата Кистиан Пинедал и Кайо Видал в наказателното поле на „ смърфовете “, само че след преразглеждане на обстановката с ВАР, реферът Волен Чинков анулира наказателния удар и сподели жълт картон за симулация на футболиста на „ орлите “.

В калсирането Лудогорец е водач със 77 точки, на пункт пред втория ЦСКА. Локомотив Пловдив пък заема шестото място с 50 точки.





Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР