Отборът на Лудогорец постигна лесен успех с 2:0 над Дунав

...

Лудогорец не се затрудни срещу Дунав и отново поведе в Първа лига

Отборът на Лудогорец реализира елементарен триумф с 2:0 над Дунав (Русе) в мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига. В воин за " орлите " се трансформира Марселиньо, който вкара и двете попадения във вратата на Станислав Антонов.

Играчите на Димитър Димитров още веднъж се изкачиха на първото място в шампионата. " Зелените " събраха актив от 45 точки и водят с една пред ЦСКА-София и седем пред Левски.

Ситуацията в състав от Русе продължава да е доста тежка. " Драконите " са на 13-о място с едвам 14 пункта.

Двубоят на “Лудогорец сцена ” бе генерална подготовка за разградчани преди решителното посещение от Лига Европа на Хофенхайм в четвъртък.

Първата забавна обстановка в срещата пристигна още в 4-ата минута, когато Джоди Лукоки направи мощен пробив отдясно и центрира в наказателното поле към Марселиньо, бразилецът стреля с глава, само че капитанът на Дунав Диян Димов се оправи, избивайки с крайник кълбото в ъглов удар.

В 11-ата минута Лукоки и Саша разиграха добре топката, а вторият даде прецизен пас в наказателното поле на гостите към Марселиньо, само че той не съумя да нанесе удар. Секунди по-късно още веднъж Лукас Саша проби и извади топката за Клаудиу Кешерю, който овладя и шутира, само че Станислав Антонов се оправи.

В 21-ата минута Върджил Мисиджан бе изведен очи в очи със стража на гостите, само че Антонов се оказа победител в конфликта.

В 34-ата минута " орлите " поведоха в резултата. Светослав Дяков центрира, Марселиньо овладя и се разписа за 1:0. Преди кълбото да стигне до бразилеца, останаха подозрения за засада. Две минути по-късно още веднъж Марселиньо се разписа. Голямата звезда на отбора се възползва от положително центриране на Лукоки и без да се замисли с глава направи 2:0.

В последните секунди на първата част Лукас Саша бе изведен отдясно, навлезе във вътрешността и опита да стреля, само че без триумф.

Второто полувреме още веднъж започва по-добре за домакините и Клаудиу Кешерю на два пъти можеше да се разпише, само че опитният таран пропусна отлични благоприятни условия. В 65-ата минута резервата Димитър Георгиев опитва странична ножица, само че някогашният нападател на Локомотив (София) не съумя да откри задачата.

В 80-ата минута на срещата нападателят на " драконите " Мирослав Будинов опитва шанса си от директен свободен удар, само че Ренан мазета кълбото в ъглов удар.

Секунди преди края на срещата Джоди Лукоки пропусна отлична обстановка да направи 3:0. Това бе и последната забавна обстановка на стадион " Лудогорец сцена ".

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ (РУСЕ) 2:0

1:0 Марселиньо (34)
2:0 Марселиньо (36)

Стартови сформира:

Лудогорец (4-2-3-1): 33. Ренан, 6. Натанаел, 32. Игор Пластун, 5. Георги Терзиев, 8. Лукас Саша, 18. Светослав Дяков, 12. Анисе, 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 93. Върджил Мисиджан, 28. Клаудиу Кешерю
Ст. треньор: Димитър Димитров

Дунав (4-2-3-1): 86. Станислав Антонов, 23. Христофор Хубчев, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 94. Юлиян Ненов, 11. Диян Димов, 14. Божидар Васев, 8. Карлос Жатоба, 10. Васил Шопов, 77. Бранимир Костадинов, 9. Мирослав Будинов
Ст. треньор: Малин Орачев

Стадион: " Лудогорец сцена "