Отборът на Лудогорец постигна изразителна победа при визитата си на

...

Лудогорец прегази Ботев във Враца, отново вкара пет

Отборът на Лудогорец реализира изразителна победа при визитата си на Ботев Враца.

Шампионите не срещнаха никакви компликации на стадион „ Христо Ботев ” и се постановиха с 5:0. Футболистите на Ивайло Петев играха близо 75 минути с човек повече на терена, откакто при започване на мача пряк червен картон получи Диого Барбоса.

Точни за разградчани бяха новите попълнения Руан Секо и Сон, както и Педро Нареси, Аслак Фон Витри и Кирил Десподов.

Успехът е втори за първенците от началото на акцията след загубата в първия кръг от Крумовград с 1:3 и успеха с 5:0 над Етър.

Двубоят стартира с напън на гостите от Лудогорец. Само рамките на няколко секунди „ орлите ” стигнаха до две рискове пред противниковата врата. Първо Фон Витри центрира рисково отдясно, Секо овладя в наказателното поле и опитва композиция със съотборник, само че Костов внимаваше и улови. Малко по-късно Спас Делев насочи първия прецизен удар в мача. Той стреля с левия крайник от границата на наказателното поле, само че вратарят на домакините избави без особени проблеми.

Още в 6-ата минута пристигна и първият жълт картон в мача. Чавдар Ивайлов спря непозволено Доминик Янков пред наказателното на Лудогорец, осуетявайки рискова офанзива на „ орлите ”.

Футболистите на Ивайло Петев въпреки всичко излязоха напред в резултата в 8-та минута, когато новото попълнение Руан Секо се разписа в дебюта си. Бразилецът бе изведен с прелестен пас с пета от Кайо Видал от границата на наказателното поле. Секо напредна и макар дребния ъгъл, стреля по диагонала отляво, пращайки топката сред краката на Красимир Костов, а по-късно и в мрежата на домакините.

Ситуацията за Ботев Враца стана извънредно сложна единствено след четвърт час игра. Диого Барбоса от състава на домакините бе изпъден с пряк червен картон за жестоко нарушаване против Кайо Видал пред наказателното поле на Ботев.  Първоначално основният рефер Георги Гинчев сподели единствено жълт картон на футболиста на домакините, само че след сигнал на ВАР арбитъра Волен Чинков, трябваше да прегледа още веднъж обстановката. След като го стори, Гинчев анулира първичното си решение за жълт картон и изгони Барбоса. На телевизионните повторения се видя, че футболистът на Ботев влиза доста остро с бутоните в региона на коляното на Кайо Видал.

В 28-ата минута Лудогорец бе доста покрай това да усили преднината си във Враца. Иван Йорданов стреля от отдалеченост, само че топката срещна десния непряк дирек, след което се озова в краката на Руан Секо. Бразилецът с лекост насочи коженото кълбо в опразнената врата, само че страничният рефер подвигна флага за засада.

До края на първата част Лудогорец напълно владееше самодейността на терена и стигна до още няколко положителни обстановки за гол, като най-чистата пропиля Спас Делев. Нисичкия футболист имаше страховит късмет с глава, само че след центриране на Фон Витри отдясно, стреля около вратата.

Втората част стартира по отличен метод за гостите, който единствено три минути след подновяването на играта след почивката, вкараха втори гол във вратата на своя съперник. След самостоятелна акция на Сон по лявото крило, той навлезе в наказателното поле, където финтира Луис Фелипе, настройки топката на десния си крайник и с акуратен удар в далечния ъгъл усили преднината на своя отбор. Това бе дебютно попадение за Сон с фланелката на Лудогорец.

В 53-ата минута вратарят на домакините Краси Костов трябваше да се намесва уверено при дава поредни удара. Първо резервата Клод Гонсалвеш стреля, само че Костов мазета. Последва добавка на Кайо Видал, само че и неговият удар бе отразен от стража на врачани.

Всичко в разногласието сред двата отбора свърши малко по-късно, когато Лудогорец осъществя два безответни гола в границите на две минути. Първо Педро Нарес се разписа на празна врата след кошмарна неточност на Красимир Костов, който не съумя да в улови привидно лесна топка след удар на Сонко Сундберг с глава, а незабавно по-късно Аслак Фон Витри вкара един от най-красивите голове от началото на сезон в efbet Лига. Крайния защитник засече от воле точно центриране на Иван Йорданов от корнер, оставяйки беззащитен вратаря на врачани.

Влезлият като запаса Кирил Десподов също записа името си измежду голмайсторите. Той получи дълъг пас от Клод Гонсалвеш, овладя с едно допиране на границата на наказателното поле и с техничен прехвърлящ удар, направи резултата 5:0 в интерес на „ орлите ”.

Така Лудогорец записа втора поредна победа с 5:0 в шампионата. В неделя първенците отпътуват за Астана, където във вторник ще се изправят против казахстанския отбор в предварителните кръгове на Лига Европа.

FT БОТЕВ Вербовъчна разработка – ЛУДОГОРЕЦ 0:5

0:1 Руан Секо 8'