Отборът на Лудогорец победи Берое с минималното 1:0 като гост

...

Лудогорец измъкна трите точки от гостуването на Берое

Отборът на Лудогорец победи Берое с минималното 1:0 като посетител в първи мач от 24-ия кръг на Първа лига, игран в Стара Загора.

На стадиона под Аязмото се получи здрав конфликт, като в последна сметка „ орлите “ съумя да надделеят, с помощта на гол на Марселиньо в 80-та минута. Бразилският халф се разписа с глава, откакто бранителят Игор Пластун отклони топката след центриране от корнер. Пет минути по-късно Върджил Мисиджан бе покрай това да удвои резултата, само че ударът му срещна напречната греда на вратата, защитавана от Душан Перниш. В последна сметка първенците завоюваха с 1:0 и поведоха с шест точки пред втория ЦСКА-София, който в четвъртък приема Етър на стадион „ Българска войска “. Берое заема четвърто място в класирането с актив от 41 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com