Отборът на Лозана постигна първа победа в швейцарското първенство при

...

Божинов не игра - Лозана постигна сензационен успех

Отборът на Лозана реализира първа победа в швейцарското състезание при гостуването си на гранда Базел. Българската звезда на гостите Валери Божинов беше в групата за мача, само че остана запаса и не взе присъединяване при триумфа с 2:1.

С успеха Лозана се изкачи на 10-о място с 5 точки, само че попречи на Базел да огледа към върха в класирането и го остави трети с 11.

Домакините откриха посредством Рики ван Волфсвинкел в 30-ата минута от дузпа. Базел остана с човек по-малко в 53-ата, когато Марек Сухи беше изпъден. Две минути по-късно Бенямин Кололи изравни, след което най-свой ред Лозана остана с 10 души на терена. Николас Гетаз напусна прибързано игра в 71-ата за втори жълт картон. Десет минути преди края Джоел Гайсман донесе успеха на Лозана.