Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа третата си поредна победа

...

Страхотен Антъни Дейвис вкара 55 точки при успех на ЛА Лейкърс в НБА

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа третата си поредна победа в НБА, откакто надигра със 130:119 като посетител Вашингтон Уизърдс в среща от постоянния сезон, а в воин за " езерняците " се трансформира Антъни Дейвис, който означи впечатляващите 55 точки.

Двубоят стартира мощно за гостите, които в самото начало взеха лек задатък, само че още доникъде на първата част домакините от Вашингтон съумяха да извърнат развоя в своя изгода.

От този миг нататък баскетболистите на ЛА Лейкърс поеха контрола върху срещата и започнаха да натрупат преднина, която доближи 29 точки при 85:56 в тяхна изгода по време на третата четвърт.

До края на дуела Уизърдс понамалиха пасива си, само че все пак не съумяха да избегнат шестото си проваляне в последните седем мача.

Освен 55-те точки за успеха Антъни Дейвис прибави и 17 асистенции, с цел да оформи " дабъл-дабъл ", а звездата на Лейкърс Леброн Джеймс означи 29 пункта за триумфа.

За домакините от Вашингтон латвиецът Кристапс Порзингис стана най-резултатен със своите 27 точки.

В класирането ЛА Лейкърс заема 12-та позиция в Западната конференция с баланс 10-12, до момента в който Вашингтон Уизърдс е на 11-то място на Изток с баланс 11-13.