Отборът на Лос Анджелис Лейкърс спечели градското дерби срещу Лос

...

Лейкърс спечели дербито на Лос Анджелис

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс завоюва градското дерби против Лос Анджелис Клипърс със 112:103 (27:25, 22:28, 28:36, 22:27). Двата отбора, които заемат първите две места в Западната конференция, изиграха много трогателен конфликт в “Стейпълс Сентър”, само че в последна сметка “Езерняците” съумяха да надделеят над локалния зложелател.

Мачът стартира равностойно и вървеше точка за точка, като първата четвърт отиде на сметката на Лейкърс с 27:25. Втората част обаче бе за Клипърс, като играчите на Док Ривърс водеха съвсем от самото начало, само че по този начин и не съумяха да натрупат съществено преимущество и на полувремето преднината им бе от единствено 4 точки - 53:49.

След почивката обаче Лейкърс взе нещата в свои ръце и излезе напред в резултата в края на третата четвърт, а по-късно продължи да усилва преимуществото си, с цел да се поздрави и с крайния триумф със 112:103.

Най-резултатен за Лейкърс бе Антъни Дейвис с 30 точки, 8 битки и 2 асистенции. ЛеБрон Джеймс добави още 28 точки, 7 битки и 9 асистенции, а с 24 точки приключи Ейвъри Брадли.

LeBron (28 PTS, 7 REB, 9 AST) & AD (30 PTS) lead the Lakers to victory in the Battle of LA Round 3!

Final:@Lakers 112@LAClippers 103 pic.twitter.com/3iJaScpYbN
— NBA (@NBA) March 8, 2020
За Клипърс Пол Джордж означи 31 точки, 6 битки и 3 асистенции, с 27 точки приключи Кауи Леонард, а Монтрезъл Харнел бе с 20 точки, 8 битки и 1 асистенция.

С тази победа Лейкърс усили преднината си на върха в Западната конференция с 49 победи и 13 загуби на сметката си. Клипърс пък е с 43 победи и 20 загуби на втората позиция.

Снимки: ©Getty Images