Отборът на Лориен победи Рен с 2:1 като домакин в

...

Лориен би Рен в дербито на Бретан

Отборът на Лориен победи Рен с 2:1 като хазаин в бретанското дерби от деветия кръг на френското футболно състезание.

Лориен записа едвам втора победа за сезона, прекъсна серията си от пет мача без триумф и с 10 точки се изкачи на 12-о място във краткотрайното класиране в Лига 1.

Загубата е втора поредна за Рен в Лига 1 и трета поредна във всички шампионати, като отборът се намира на осма позиция с 11 точки все още.

Домакините поведоха след автогол на 23-годишния бранител на Рен Уармед Омари още в четвъртата минута на срещата. Гостите изравниха в 21-ата минута, когато Людовик Блас се разписа за 1:1.

Победният гол за Лориен бе дело на Сюлейман Туре във втората минута на добавеното време на първата част.

През второто полувреме не паднаха повече голове и Рен претърпя втората си загуба в шампионата от началото на сезона.
Източник: novsport.com