Отборът на Локомотив (София) постигна изключително труден успех с 1:0

...

Майсторски гол матира Ботев /Враца/ при гостуването на Локомотив в София /снимки/

Отборът на " Локомотив " (София) реализира извънредно сложен триумф с 1:0 над " Ботев " (Враца) в конфликт от 14-ия кръг на efbet Лига.
В воин за " железничарите " се трансформира капитанът на отбора Красимир Милошев, който в 76-ата минута заби единственото попадение от директен свободен удар.
Първата забавна обстановка в дуела се откри пред вратата на гостите. В седмата минута Симеон Славчев можеше да открие резултата, само че ударът на халфа от близка отдалеченост попадна право в ръцете на Красимир Костов.
В 16-ата минута Чавдар Ивайлов стреля от отдалеченост, само че Александър Любенов не срещна проблеми и умерено улови кълбото.
В 28-ата минута Матеус Дуарте насочи удар с глава след центриране в наказателното поле, само че топката мина над вратата.
Малко по-късно " железничарите " направиха доста мощна офанзива. Симеон Славчев пусна пас по десния фланг към капитана Красимир Милошев, който центрира остро в наказателното поле към Димитър Митков. Нападателят се хвърли, с цел да засече топката с крайник в мрежата, само че сантиметри не му доближиха.
Секунди преди края на първата част Антонио Вутов насочи рисков удар с глава, само че топката още веднъж не попадна в задачата.
В 53-ата минута Браян Переа получи късмет да забие следващия си гол в елита. Нападателят на врачани се завъртя в наказателното поле и стреля, само че Александър Любенов сподели добър инстикт. Десет минути по-късно Браян Переа получи ужасно подаване, а отбраната на " Локомотив " не съумя да го спре да насочи удар с глава, само че стражът на домакините отрази.
В 76-ата минута падна и първото попадение в конфликта. Капитанът на " червено-черните " Красимир Милошев се разписа от директен свободен удар. Това бе гол №3 за младия халф на " Локомотив " (София).
Секунди преди края на срещата резервата Илия Димитров бе изведен самичък против вратаря, само че се забави прекомерно доста с удара и Красимир Костов направи нужното, с цел да не допусне втори гол. Това бе и последната забавна обстановка в дуела.

" Локомотив " (София) – " Ботев " (Враца) 1:0

1:0 Милошев (76)

Стартови сформира:
" Локомотив " (София): 24. Александър Любенов, 26. Красимир Милошев, 89. Матеус Дуарте, 33. Алан, 22. Ивайло Найденов, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев, 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков

" Ботев " (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 20. Меси Биатумусока, 37. Том, 6. Антонио Георгиев, 88. Йохан Валбуена, 17. Чавдай Ивайлов, 21. Жан Силва, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов

Съдия: Никола Попов
Стадион: " Локомотив ", София
Източник: bulnews.bg