Отборът на Локомотив София допусна загуба с 0:2 от втородивизионния

...

Локомотив София загуби от втородивизионен руски тим в първата си контрола в Турция

Отборът на Локомотив София позволи загуба с 0:2 от втородивизионния съветски Шинник Ярославл в първата си контролна среща от подготвителния си лагер в Турция.

" Бяло-черните " откриха резултата в 10-ата минута, когато футболист на Шинник центрира диагонално отдясно от свободен удар в наказателното поле на столичните " железничари ". Топката прелетя над цялата защита на българският отбор и стигна до втората греда, където Артьом Кулишов смъкна с глава топката за Андреа Чуканов, който също с глава я прати в мрежата зад стража Александър Любенов. Преди да премине голлинията, кълбото се отби от горната греда на вратата.

Съставът на Станислав Генчев инкасира втори гол в последните секунди на първото полувреме. Дълга, висока топката, адресирана за Кулишов в наказателното поле на Локомотив София бе овладяна от реализатора на първия гол в срещата, който с меко центриране върна кълбото на границата на наказателното поле на " червено-черните ", където Игор Леонтиев я овладя с корема си и нанесе изстрел от воле, който не остави никакви шансове на Любенов за интервенция.

Съставът на Локомотив София: Александър Любенов, Бруно Франко, Божидар Кацаров, Марио Петков, Алан Диас, Валентин Николов, Александър Александров, Ивайло Найденов, Карлос Франса, Илия Димитров, Лука Иванов (второ полувреме: Жарко Истатков, Селсо Рапосо, Красимир Милошев, Антонио Вутов, Димитър Митков, Димо Бакалов, Матеус Дуарте, Юлиан Ненов, Християн Чипев, Давид Малембана).