Отборът на Локомотив Пловдив записа втора победа от началото на

...

Локомотив Пд надви Хебър за втора победа в Първа лига

Отборът на Локомотив Пловдив записа втора победа от началото на българското футболно състезание. „ Смърфовете “ победиха на личен терен Хебър Пазарджик с 2:1 в мач от третия кръг на Първа лига.

Попаденията за триумфа осъществиха Бубакар Дион и Преслав Боруков, като от дузпа за новака в елита се регистрира Тодор Чаворски.

Мачът стартира по желан метод домакините, които още в първата минута поведоха с 1:0. Бирсент Карагарен пусна по земя към Бубакар Дион, който беше прецизен след единствено към 33 секунди на терена.

В 35-ата минута Хебър получи право да извърши дузпа за нарушаване на Пиер Зебли. Тодор Чаворски съумя да стреля в противоположения удар на вратаря за 1:1.

В 65-ата минута Димитър Илиев центрира към влезлия като запаса Преслав Боруков, който с глава засече за крайното 2:1.

По този метод Локомотив Пд съумя да завоюва и двете си семейства до този миг, с цел да заеме третото място във краткотрайното нареждане с 6 точки. Хебър е на 12-о с 3 пункта.