Отборът на Локомотив Пловдив победи с минималното 1:0 Ботев Пловдив

...

Локомотив спечели пловдивското дерби срещу Ботев

Отборът на Локомотив Пловдив победи с минималното 1:0 Ботев Пловдив в градското дерби от 9-ия кръг на Първа лига. Бабакар Дион направи разликата сред двата отбора, откакто осъществя победното попадение за домакините. Единственият гол падна в 49-ата минута на мача.

„ Смърфовете “ заемат 4-о място във краткотрайното класиране на българския шампионат. Тимът има 5 триумфа, 1 тъждество и 2 загуби от началото на сезона и има 16 точки, колкото има и Лудогорец с два мача по-малко.

Ботев Пловдив се намира на 14-а позиция с едвам 4 пункта след 1 победа, 1 тъждество и 6 провали.

В 49-ата минута Петър Витанов съумя да отнеме топката от Емануел Току, навлезе в наказателното поле, откри Бирсент Карагарен, който центрира към Бабакар Дион, с цел да може той да приключи по най-хубавия метод за 1:0.

В края на мача и Ботев Пд посредством Брахими прати топката в мрежата на противника, само че основният рефер отсъди фаул против състезател на Локомотив при разбъркването в наказателното поле.

По този метод домакините завоюваха 115-ото издание на пловдивското дерби.