Отборът на Локомотив Пловдив победи с 1:0 Локомотив София в

...
Отборът на Локомотив Пловдив победи с 1:0 Локомотив София в
Коментари Харесай

Локомотив - Локомотив 1:0: Ерик Сорга отбеляза единственото попадение в мача

 Efbet Article Horizontal 1180X300
Отборът на Локомотив Пловдив победи с 1:0 Локомотив София в " железничарското " дерби от 21-ия кръг на Първа лига. На стадиона в парк " Лаута " домакините бяха под съществено напрежение след тъждество с Ботев Враца и тежка загуба с 0:5 от Арда в първите си два мача след подновяването на шампионата, само че съумяха да вземат трите точки.

Единственото попадение в дуела означи централният нападател на " смърфовете " Ерик Сорга в 59-та минута. Сорга засече от непосредствена непосредственост подаване, паралелно на голлинията. До края " железничарите " не съумяха да отговорят на предизвикването и записаха проваляне.

След този триумф Локомотив Пловдив се изкачи до четвърто място в класирането с 37 точки, до момента в който Локомотив София остава на девета позиция с актив от 28 точки.

Други настоящи спортни вести:

Висшата лига на Англия: Манчестър Сити и Арсенал не престават гонитбата на върха в класирането

Арсенал " и " Манчестър сити " резервираха разликата от две точки между тях на върха във Висшата лига, откакто реализираха победи в 25-тия кръг на шампионата. " Артилеристите " се оправиха с " Лестър " и завоюваха с 1:0 като посетител. По-късно " Сити " разгроми " Борнемут " с 4:1, също в посещение.

" Арсенал " остава на върха като има мач по-малко по отношение на " жителите ". Тимът на Микел Артета доминираше изцяло против " Лестър " и не разреши на домакините да насочат прецизен удар. За 90 минути " лисиците " приключиха с едвам един шут. Попадение на Леандро Тросар през първата част беше анулирано, само че секунди след началото на второто полувреме Габриел Мартинели вкара за " артилеристите ".

В мача си с " Борнемут " " жителите " взеха решение всичко до почивката. Хулиан Алварес откри в 15-ата минута, след което последваха попадения на Ерлинг Холанд в 29-ата и Фил Фоудън в 45-ата.

Малко след началото на втората част Крис Мефам си вкара автогол и " Сити " поведе с 4:0. Крайният резултат оформи Джеферсон Лерма в 83-ата минута.

Реал - Атлетико  1:1: 232-ото дерби на Мадрид приключи без победител

Реал и Атлетико приключиха 1:1 в 232-ото дерби на Мадрид! Двубоят от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион предстоящо предложи доста борба, а Атлетико игра с човек по-малко от 64`, когато Анхел Кореа беше изпъден за удар без топка против Антонио Рюдигер. Домакините бяха по-агресивният тим, само че мъчно стигаха до положения. Вместо това Атлетико, въпреки че бе останал с 10 души, откри резултата в 78` посредством Хосе Хименес.

Последва напън на Реал, който откри своя непредвиден воин. 18-годишният Алваро Родригес изравни в 85` в дебюта си на Бернабеу. Така уругвайският гений стана най-младият голмайстор за " Лос Бланкос " в дербито през 21-ви век.

След равенството Реал е втори - на 7 точки зад водача Барселона, като каталунците са с мач по-малко. Атлетико не се възползва от неверната стъпка на Реал Сосиедад - проваляне с 0:1 от Валенсия, и остава на четвъртата позиция с 42 точки. В 24-ия кръг футболистите на Анчелоти гостуват на петия Бетис, до момента в който Атлетико приема Севиля.

Емполи - Наполи 0:2: Гостите с поредна крачка към купата в Серия А

Наполи направи поредна крачка към купата в Италия след победа с 2:0 като посетител на Емполи в първи мач от 24-ия кръг на Серия А. Неаполитанците реализираха спестовна победа след тежкото посещение и триумфа с 2:0 против Айнтрахт Франкфурт в Шампионска лига през седмицата.

Отборът на Лучано Спалети изкова триумфа в Емполи до почивката след автогол на албанеца Ардиан Исмаили и попадение на дежурния голмайстор Виктор Осимен в 28-а минута.

През втората част мачът се доиграваше, а Наполи приключи срещата с 10 души след червен картон на Марио Руи в 67-а минута. Наполи е в серия от осем следващи победи в калчото и води безапелационно в класирането с 65 точки, 18 повече от втория Интер, който през днешния ден гостува на Болоня. Емполи е 12-и с 28 точки.

Ал Насър - Дамак 3:0: Кристиано Роналдо записва хеттрик №62 в кариерата си

Кристиано Роналдо означи хеттрик за успеха на Ал Насър с 3:0 над Дамак в мач от шампионата на Саудитска Арабия. Бившият нападател на Реал Мадрид, Манчестър Юнайтед и Ювентус означи и трите си попадения до почивката и затвърди отличната си форма, откакто преди две седмици осъществя четири гола против Ал Уехда.

Роналдо откри резултата от дузпа в 18-а минута, а пет минути по-късно удвои със яростен удар с левия крайник от 20 метра. Минута преди почивката португалецът оформи хеттрика си след асистенция на Айман Яя.

Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР