Отборът на Локомотив (Мз) спечели за трети пореден път регионалното

...

Локомотив/Мездра/ спечели с 1:0 регионалното дерби с Ботев II /Враца/ /снимки/

Отборът на " Локомотив " (Мз) завоюва за трети следващ път районното дерби против " Ботев " II (Враца) с минималното 1:0.
Срещата бе от 15-ия кръг на Северозападната Трета лига. Мачът стартира с минута безмълвие в памет на Ферарио Спасов.
Отборът на " Локомотив " изигра мощен мач и пропусна да разгроми гостите от Враца с по-изразителен резултат. Още при започване на дуела, домакините постановиха бързо темпои териториално преимущество. Първата опция се откри пред В. Калоянов в 14-та минута, само че ударът му с глава мина около вратата. Две минути по-късно още веднъж той бе изведен самичък против вратаря от Гр. Илиев, само че ударът му от въздуха бе париран от Василев.
В 19-та, минута Св. Валериев изстреля от към 25-30 м мощен удар, избавен от стража на " Ботев ". До края на полувремето последваха още няколко положителни офанзиви за „ червено-черните “, при една от които Калоянов още веднъж имаше късмет да открие резултата. Гостите на съумяха да основат нито едно голово състояние.
Второто полувреме стартира още веднъж с предимство на мездренчани. В 51-та мин. Гроздан Илиев овладя в наказателното поле, смъкна я с глава към Васил Калоянов, само че той стреля над напречната греда. Последва удар на Асен Русинов, който мина около десния непряк дирек. В 71-та минута 16-годишният Иван Кирилов нахлу в пеналта, само че би около вратата.
В 78-ата минута влезлият като запаса Кристиян Йотов, получи топката сред отбраната и вратаря на $Ботев$ и осъществя единството попадение за 1:0.
В даденото от рефера 3-минутно продължение сред двата тима прехвръкнаха искри, голмайсторът Йотов бе предизвикан от вратаря Василев и го изблъска без топка, за което бе отхвърлен с пряк червен картон, а стражът на " Ботев " получи жълт картон.
Регионалното дерби бе ръководено от габровска съдийска бригада– основен рефер Христо Минчев, асистенти Димитър Върбанов и Севастиан Чавдаров

Старши треньорът на „ Локомотив “ - Николай Христозов, заложи на следния състав: Цветелин Ставрев, Васил Сапунджиев, Николай Ганчев(к), Ваньо Иванов, Ал. Стоянов ( Деян Иванов), Михаил Бешев, Светослав Валериев, Гр. Илиев (Кр. Йотов), Асен Русинов (Антоан Драгомиров), Васил Калоянов, Ив. Кирилов (Ив. Бояджиев)

" Ботев " II игра в състав: Л. Василев(к), П. Кепов(Ал. Халим Хосин), Т. Цонев, Пл. Петров, Г. Георгиев, Н. Константинов, Н. Стефанов, Ив. Дудушки, М. Панов, Ян. Тонов, Боил Цветков, Ст.треньор – Ивайло Георгиев
Източник: bulnews.bg