Отборът на Локомотив“ (Мездра) победи дубъла на Ботев“ (Враца) с

...

„Локомотив“ /Мездра/ победи с 2:1 дубъла на „Ботев“ /Враца/

Отборът на „ Локомотив “ (Мездра) победи дубъла на „ Ботев “ (Враца) с 2:1 в мач от предпоследния кръг от есенния дял на шампионата в Северозападната Трета лига. Това е 12-та победа за отбора, воден от Диан Попов от началото на шампионата.
Врачани пробваха да изненадат стража на домакините още в шестата минута с отдалечен шут, само че кълбото мина настрана от вратата, защитавана от Васил Асенов.
Гостите въпреки всичко откриха резултата в 26-та минута посредством Ивайло Дудушки.
Няколко минути по-късно Асен Русинов бе изведен зад тила на отбраната в „ черно-бяло “, само че вратарят на мездренчани направи ужасно избавяне, запазвайки минималния пасив на своя отбор.
Две минути преди края на първата част Васил Калоянов от „ Локомотив “ получи пас в наказателното поле, само че ударът му с глава бе неакуратен.
Второто полувреме стартира чудесно за домакините. Десетина минути след подновяването на играта Ваньо Иванов центрира отдясно, топката попадна у влезлият на почивката Ивайло Бояджиев, който я прати неспасяемо във вратата на врачани за 1:1.
Двайсет минути преди края на мача Николай Ганчев беше праволинеен с глава, извеждайки мездренчани напред в резултата – 2:1.
В 74-та минута стражът на домакините още веднъж сподели класа, спасявайки изстрел от близо на Митко Панов.
До края на срещата не паднаха повече попадения.

Стартови сформира:
„ Локомотив “: Васил Асенов, Стефан Стефанов, Генади Петров (к.), Васил Сапунджиев, Николай Ганчев, Гроздан Илиев (Михаил Бешев), Ивайло Орлинов (Ивайло Бояджиев), Деян Иванов, Васил Калоянов, Михаил Иванов (Иван Аспарухов), Ваньо Иванов
старши треньор: Диан Попов

„ Ботев-2 “: Любомир Василев, Петър Кепов, Ивайло Тодоров (к.), Пламен Спасов, Пламен Петров, Николай Константинов, Деян Тончев (Николай Стефанов), Ивайло Дудушки (Георги Георгиев), Асен Русинов, Митко Панов, Радослав Захариевq старши треньор: Ивайло Георгиев

След този дуел „ железничарите “ остават на второто място с актив от 36 точки и голова разлика 34-12.
В идващия, финален от есенния дял, кръг „ Локомотив “ гостува на „ Партизан “ (Червен бряг). Двубоят е на 12-ти ноември от 14:30 часа.
Източник: bulnews.bg