Отборът на Локомотив беше като преобразен и успя да победи

...

Преобразен Локомотив удари ЦСКА при завръщането на Бащата

Отборът на Локомотив беше като видоизменен и съумя да победи вкъщи ЦСКА с 2:0. Тимът беше в сериозна рецесия след две следващи загуби, в които инкасира общо девет гола. В дуела Локомотив беше воден от краткотрайния ментор Христо Колев - Бащата, който размени на поста подалия оставка Александър Тунчев. Райън Бидунга откри резултата, а Карагарен оформи крайното 2:0.

В 4-та минута удар на Георги Йомов мина около вратата на Пиргов.

В 17-та минута ужасно центриране от фаул на Парвиз Умарбаев доближи до Райън Бидунга, който засече с глава и откри резултата за Локомотив - 1:0.

В 21-та минута Витанов откри доста добре Димитър Илиев в наказателното поле, капитанът на Локомотив стреля, само че Бусато съумя да избие.

В 29-та минута Йомов центрира в наказателното поле, където Кайседо засече с глава, само че ударът му мина около вратата.

В 52-та минута Локомотив удвои резултата, откакто Димитър Илиев изведе доста добре Карагарен, който в началото не пое доста добре топката, само че съумя да разстреля Бусато за 2:0.

В 55-та минута рисков удар на Варела беше избавен от Пиргов.

В 62-та минута Маурисио Гарсес засече с глава, само че около вратата.

В 73-та минута Гомис можеше да си означи автогол, само че Пиргов внимаваше и улови удара на своя съотборник.

Последва и удар на Кери, който беше избавен от Пиргов.

В 77-та минута удар с глава на Димитър Илиев мина около вратата на ЦСКА.

В 84-та минута Умарбаев стреля, само че неопределено.

С успеха Локомотив събра 34 точки и е на седмото място, само че преди мача на Берое, който приема на следващия ден Лудогорец. При загуба от Лудогорец на Берое Локомотив ще заеме седмото място в постоянния сезон в елита.

Следващата седмица Локомотив към момента незнае с кой ще играе, тъй като би трябвало да се изиграе целият финален кръг от постоянния сезон. Локомотив ще играе във втората четворка, в която " смърфовете " ще се борят за седмото място, което ще даде право на бараж за влизане в Лигата на конференциите.

Локомотив: Илко Пиргов, Александър Василев, Кристиан Гомис, Райън Бидунга, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Петър Витанов, Милош Петрович (Христо Иванов 82 мин.), Парвиз Умарбаев, Венсан Марсел (Лукас Салинас 75 мин.), Димитър Илиев

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов (Греъм Кери 46 мин.), Мено Кох, Томас Лам (Росен Божинов 72 мин.), Тибо Вион, Брадли Мазику, Амос Юга, Георги Йомов (Яник Вилдсхут 59 мин.), Федерико Варела (Бисмарк Чарлс 59 мин.), Йоан Баи (Маурисио Гарсес 59 мин.), Жорди Кайседо

Източник: trafficnews.bg