Отборът на Лийдс постигна втората си поредна победа в английското

...

Лийдс се изравни с Арсенал, трета поредна загуба за Шефилд Юнайтед

Отборът на Лийдс реализира втората си поредна победа в британското футболно състезание.

" Белите " завоюваха семейството си на Шефийлд Юнайтед с 2:1.

Точни за спечелилите бяха Джак Харисън и Фил Ягиелка, пратил топката във вратата на личния си тим.

За гостите се разписа Бен Осборн.
 Снимка 525564
Източник:

Първото полувреме мина при напън на домакините, които обаче не успяваха да трансфорат офанзивите си в такива, завършващи с попадения.

Резултатът беше открит от Харисън след 12 минути игра, само че по-късно съпротивата на противника вършеше работа и Шефилд удържаше натиска на Лийдс.
 Снимка 525563
Източник:

В добавеното време на първата част Осборн върна очакванията на гостите за освен това в мача, вкарвайки за 1:1.

Крайното 2:1 беше завършено след автогол на ветерана Ягиелка, пратил кълбото в мрежата на личния си отбор 4 минути след почивката.
 Снимка 525561
Източник:

Така във краткотрайното класиране Лийдс заема 10-ата позиция, като краткотрайно, преди изиграването на всички мачове, се изравни с Арсенал.
 Снимка 525562
Източник:

Шефилд остава на последното място, с едвам 14 извоювани точки, което слага бъдещето на клуба в елита на карта.
 Сам Алардайс: Този превъзходен триумф ни дава нова вяра

" Мисля, че Тиаго Силва беше късметлия, че не бе изпъден още след първия фаул "