Отборът на Ливърпул загуби важни точки в борбата си за

...

Ливърпул изпусна победата срещу последния във Висшата лига

Отборът на Ливърпул загуби значими точки в битката си за второто място във Висшата лига. В среща от 35-ия кръг на шампионата „ алените “ приключиха наедно 2:2 при гостуването си на последния в класирането Уест Бромич Албиън.

Въпреки че до 79-ата минута играчите на Юрген Клоп имаха удобен задатък от два гола, в последна сметка домакините се добраха до точката. Резултатът на „ Дъ Хоутърнс “ бе открит още в 4-ата минута, при която Садио Мане напредна по левия фланг и центрира остро в наказателното поле. Там Жоржиньо Вайналдум съумя да овладее коженото кълбо и да комбинира с връхлитащия Дани Ингс, който с акуратен удар от няколко метра осъществя първия си гол от октомври 2015 година

В 72-ата минута мърсисайдци удвоиха задатъка си след следващия гол на звездата на отбора Мохамед Салах. Египетският национал осъществя своя 31-и гол във Висшата лига и общо 41-ви през сезона след асистенция на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

След това обаче последваха мощните минути на домакините. Първо в 79-ата минута Джейк Ливърмор понижи след недоразумение в отбраната на „ алените “, а девет минути по-късно Хосе Саломон Рондон вкара за крайното 2:2.

Днешното тъждество остави Ливърпул на третата позиция в класирането с актив от 74 точки, до момента в който Уест Бромич е на последното 20-о място с 25 пункта. /БГНЕС
Източник: bgnes.com