Отборът на Ливърпул победи Бърнли с 2:1 като гост в

...

Ливърпул стигна до късен успех в Бърнли

Отборът на Ливърпул победи Бърнли с 2:1 като посетител в мач от 22-ия кръг на Висшата лига, игран на „ Търф Моор “.

Мърсисайдци имаха потребност от късен гол на Рагнар Клаван, с цел да стигнат до триумф и да продължат положителната си серия в последните седмици. През първата част „ алените “ имаха териториално предимство, само че мъчно стигаха до чисти голови обстановки. Всичко най-интересно се случи след почивката, като Садио Мане даде преднина на гостите в 61-та минута със страховит изстрел от границата на наказателното поле. Домакините съумяха да стигнат до изравнителен гол в 88-та минута, дело на Йохан Берг Гудмундсон, и по всичко изглеждаше, че ще завоюват точка, преди да пристигна 94-та минута, когато Деян Ловрен смъкна една топка с глава след центриране от фал и Клаван бе на вярното място, с цел да донесе триумфа на Ливърпул. С тази победа мърсисайдци се изравниха по точки с третия в класирането Манчестър Юнайтед, който по-късно през днешния ден гостува на Евертън. Бърнли заема 7-ма позиция с актив от 34 точки.