Отборът на Литекс постигна минимална победа (1:0) във визитата си

...

Литекс излъга Марица в мач без положения

Отборът на Литекс реализира минимална победа (1:0) във визитата си на Марица в среща от 25-ия кръг на Втора лига. С този си триумф “оранжевите” изместиха пловдивчани от 11-ата позиция.

Ловчанлии предложиха по-атакуваща игра от тази на “пиратите” и разумно стигнаха до триумфа на стадион “Марица” в Пловдив. В 28-ата минута на първото полувреме възпитаниците на Живко Желев стигнаха до попадение, което бе анулирано поради засада. “Оранжевите” стигнаха до два удара с глава след осъществяване на ъглови удари, които обаче приключиха със спасявания на стража Илия Николов. Марица пък предложи две скоростни контраатаки, от които не се стигна до добър завършващ удар. В 78-ата минута Литекс въпреки всичко осъществя едно от ситуациите си. Тихомир Тодоров организира солова акция, отстрани четирима бранители на “пиратите” и с прекрасен изстрел не остави шансове на Илия Николов. До края на дуела двата отбора не сътвориха рискови обстановки пред противниковата врата и футболистите от Ловеч се поздравиха с успеха.

СНИМКА: МАРИН МАРИНОВ Втора лига 25 кръг, четвъртък 19 април  Марица (Пловдив) 0:1краен резулат  Литекс