Отборът на Лион се класира за полуфиналите на Купата на

...

Лион не срещна проблеми с Каен и е на полуфинал

Отборът на Лион се класира за полуфиналите на Купата на Франция, откакто победи с 3:1 Каен в предходната фаза на конкуренцията. “Хлапетата” нямаха особени проблеми с отбора от Нормандия и стигнаха до удобен триумф.

Резултатът бе открит в средата на първото полувреме. Мемфис Депай откри Джейсън Денайер в наказателното поле и бранителят с глава откри прониза вратата на противника. В началото на втората част Максуел Корне удвои след пас на Люка Тусар. В 78-ата минута Казимир Нинга понижи за гостите, което предвещаваше напрегнати последни минути за Лион, само че напълно скоро Александър Джикю остави Каен с човек по-малко поради пряк червен картон, а по-късно Депай вкара трети гол за Лион от директен свободен удар и по този начин подпечата визите на отбора си за идната фаза.

По този метод Лион се причислява към Рен и Пари Сен Жермен на полуфиналите. Последният отбор от четворката ще бъде избран от спечелилия в двойката Витре - Нант.

ЛИОН - КАЕН 3:1
1:0 Денайер (26)
2:0 Корне (49)
2:1 Нинга (78)
3:1 Депай (84)