Отборът на Лион разгроми като гост Ница с 5:0 в

...

Лион съсипа Ница с пет гола

Отборът на Лион разгроми като посетител Ница с 5:0 в среща от 14-ия кръг на футболното състезание на Франция. За Лион два гола означи Мемфис Депай, който беше прецизен в 5-ата и 38-ата минута. Той към този момент има 8 попадения от началото на акцията. Максуел Корне в 20-ата, Мариано в 27-ата и Мизиан Маолида в 79-ата също се разписаха за гостите, а Корне направи и две асистенции. Домакините играха с човек по-малко след 70-ата минута, когато Марлон получи червен картон. Олимпик Лион записа осма победа в девет мача във всички шампионати.

Това е третата победа с 5:0 за отбора като посетител от началото на сезона след триумфите над Троа и Сент Етиен. Отборът е без позволен гол от 19 октомври, когато победи Евертън с 2:1 в Лига Европа. Нападателят Набил Фекир остана отвън групата на Олимпик Лион. Лион е на второ място в класирането с еднакъв брой точки с Монако (по 29), а водач е Пари Сен Жермен с 35 точки. Късно довечера ПСЖ гостува на Монако. След като предишния сезон Ница приключи пред Олимпик Лион в шампионата, този сезон е 18-и в класирането и ще се бори за оставане в елита. Лига 1 14 кръг, неделя 26 ноември  Ница 0:5краен резулат  Лион