Отборът на Лион постигна убедителна победа с 5:2 като гост

...

Лион громи, диша във врата на Монако

Отборът на Лион реализира безапелационна победа с 5:2 като посетител на Дижон в дуел от 34-ия кръг на Лига 1 и се приближи единствено на точка от втория Монако, който е с мач по-малко. След шестата си поредна победа в шампионата Лион има 69, само че “монегаските” могат да възстановят задатъка си при триумф като посетител над Гинган в неделя.

Двубоят стартира чудесно за Лион, откакто Мемфис Депай откри още в четвъртата минута. Домакините видяха лъч вяра, откакто Наим Слити изравни в 26-ата минута, а резултатът се резервира до почивката.

След почивката Валентен Розие си вкара автогол в 50-ата минута, а Набил Фекир усили задатъка на гостите три минути по-късно. Отново Наим Слити понижи на 2:3 и върна очакванията в 55-ата минута.

Всичко за Дижон свърши в минутите сред 77-ата и 82-ата, когато Бертранд Траоре и Гнали Корне направиха резултата победен. Любопитното е, че Дижон стана следващия хазаин след Троа, Сент Етиен, Ница и Метц, който отнася пет звучни шамара от Лион вкъщи.
Лига 1 34 кръг, петък 20 април  Дижон 2:5краен резулат  Лион