Отборът на Лион победи лесно с 3:0 у дома Страсбург

...

Лион излезе начело в Лига 1

Отборът на Лион победи елементарно с 3:0 вкъщи Страсбург в дуел от 24-ия кръг в шампионата на Франция.

Карл Токо Екамби и Мемфис Депай бяха точни в 20-ата и в 30-ата минута, с цел да дадат благонадежден задатък за домакините, откакто Адриен Томасон беше отхвърлен от игра след единствено 14 минути, оставяйки Страсбург в понижен състав.

Класическият резултат за водения от Руди Гарсия отбор беше завършен от нидерландския национал Депай в 68-ата минута на дуела.

Така Лион записа четвърта поредна победа излезе преди всичко в Лига 1 с актив от 52 точки, до момента в който гостите имат 25 точки на 15-та позиция.

В различен мач от кръга през днешния ден Лориен надделя с 1:0 Реймс. В неделя е дербито на кръга сред първенеца Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия, само че това няма да докара до смяна в позицията на Лион. Тя може да бъде застрашена от Лил при триумф като посетител над Нант, като дуелът също е на следващия ден, 7 февруари.

Лига 1 24 кръг, събота 6 февруари  Лион 3:0краен резулат  Страсбург