Отборът на Лил победи Метц с 2:1 като гост в

...

Лил надви Метц и излезе трети

Отборът на Лил победи Метц с 2:1 като посетител в дуел от 31-ия кръг на френския футболен шампионат. Лил се изкачи на трето място във краткотрайното класиране в Лига 1 с 55 точки, на три зад втория Монако. Тимът на Метц остава в зоната на изпадащите, на 16-а позиция с 29 точки, колкото има и 15-ият Льо Авър.

Грузинският нападател Жорж Микаутадзе на домакините осъществя от дузпа за 1:0 в интерес на Метц в 23-ата минута. Бразилецът Исмайли изравни за Лил в 31-ата минута, а малко преди почивката, в 44-ата минута Юсуф Язъджъ извезе гостите напред с попадение за 2:1.

През второто полувреме двата състава не съумяха да се отбележат още голове и гостите стигнаха до трите точки. Победата е четвърта за Лил в последните пет мача на тима, а след два следващи триумфа футболистите на Метц позволиха общо 18-ата си загуба за сезона./ БТА