Отборът на Левски записа втората си последователна и общо трета

...

Левски надигра юношите на Шахтьор Донецк с голове на двама от новите

Отборът на Левски записа втората си поредна и общо трета победа от началото на зимния лагер в Турция, надигравайки с 2:1 юношеския състав на Шахтьор Донецк до 19 години.

И двата гола за " сините " осъществиха пристигналите в отбора през тази зима Фабио Лима и Хоакин Фернандес, за който днешната среща бе дебютна след прехвърлянето му преди два дни.

На стадиона в Белек момчетата на Николай Костов откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Лима беше съборен в наказателното поле и пострадалият бразилец означи отсъдената дузпа, вкарвайки първия си гол с екипа на Левски.

Скоро по-късно попадение на Шахтьор беше анулирано поради засада, а малко по-късно юношата на " сините " Виктор Любенов също предотврати изравняването на резултата, избивайки един удар от голлинията.

В последна сметка минималната разлика сред двата отбора се задържа до 62-ата минута, когато Марин Петков центрира отляво, а в наказателното поле уругвайският защитник Хоакин Фернандес засече подаването, удвоявайки задатъка на българския състав.

Малко преди края на мача пък Антон Дрозд върна един гол за юношите на Шахтьор Донецк с удар сред краката на Иван Андонов за крайното 2:1 в интерес на Левски.

За " сините " лагера в Турция продължава с дуел против казахстанския Кайсар идващия вторник (6 февруари).