Отборът на Левски стана последният сигурен роден участник в европейските

...
Отборът на Левски стана последният сигурен роден участник в европейските
Коментари Харесай

Левски взе своето срещу Арда след два гола на Уелтън и ще играе отново в Лигата на конференциите

Отборът на Левски стана последният сигурен роден участник в европейските клубни шампионати през идващия сезон, откакто отборът на Елин Топузаков победи с 2:0 вкъщи състава на Арда Кърджали в баража за място в Лигата на конференциите.

По този метод " сините " още веднъж ще бъдат част от третата по мощ конкуренция в Европа, където другите български представители ще бъдат ЦСКА и ЦСКА 1948.

В последния си мач за този сезон Левски изигра доста стабилен дуел пред своите последователи на стадион " Георги Аспарухов " и изцяло справедливо се оправи с отбора на Арда, който получи право да играе в тази среща поради 7-ото си място в крайното нареждане на Първа лига.

Домакините започнаха по-добре и още в началните минути се пробваха да си обезпечат преднина в резултата, само че стражът на кърджалии Анатоли Господинов направи нужното, с цел да резервира вратата си суха.



Това обаче се промени в 36-ата минута, когато Левски провежда положително нахлуване отляво, което приключи с техничен удар на Уелтън, който даде и задатък на футболистите на Елин Топузаков.

Малко преди да изтече първият час игра пък " сините " организираха отлична контраофанзива, при която Асен Митков достави центриране за Уелтън и бразилецът с глава беше прецизен за крайното 2:0.

С Успеха си Левски си подсигурява място в евротурнирите за втора поредна акция, което не се бе случвало на отбора от сезони 2018/19 и 2019/20, когато " сините " на два пъти играха в пресявките на Лига Европа.

През идната акция пък тимът от " Герена " ще бъде част от Лигата на конференциите, като ще стартира присъединяване си втория квалификационен кръг, в който обаче отборът ще бъде непоставен.



Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР