Отборът на Левски София си върна второто място в класирането

...

Левски спечели дербито с Нефтохимик и нанесе първа загуба на Мартин Стоев

Отборът на Левски София си върна второто място в класирането на Националната волейболна лига за мъже след победа с 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 25:21) гейма над първенеца Нефтохимик 2010 като посетител в среща от 18-ия кръг.

Двубоят в зала " Младост " в Бургас бе доста равносилен и бе решен от минимални разлики в края на всеки от четирите гейма.

Левски стартира малко по-добре мача и поведе с 5:2 точки, само че бургазлии изравниха при 12:12 и поведоха за пръв път при 16:15. Нефтохимик водеше и с 21:20, само че в края на гейма играчите на Левски бяха по-концентрирани и обърнаха до 25:23.

Във втория гейм обстановката бе сходна. Воденият от старши треньора Николай Желязков отбор на Левски поведе с 13:10, след което Нефтохимик обърна до 17:16. Последва нова точкова серия за гостите от София, които с по-добър сервис съумяха да завоюват втория гейм с 25:21.

Нефтохимик сподели най-хубавата си игра в третия гейм, в който възпитаниците на старши треньора Мартин Стоев водеха с четири точки при 14:10 и при 18:14. С доста положително показване на обсада и няколко отлични сервиса на Симеон Николов обаче Левски изравни при 23:23. " Сините " обаче не съумяха да създадат повече точки в гейма и по този начин домакините измъкнаха третата част.

В четвъртия гейм Нефтохимик стартира по-добре и доникъде на гейма изглеждаше, че ще се играе и тайбрек. Последва обаче ново пробуждане на обсада и на сервис за " сините ", което донесе нов поврат и крайното 25:22.

За Левски успеха е 14-а в 18 срещи, до момента в който Нефтохимик остава трети в класирането с 13 победи. Лидер е другият бургаски отбор - Дея, който има 16 победи в 17 мача.

Най-резултатен за Левски бе Владимир Гърков с 24 точки. Още 16 наниза Венислав Антов, а Майкон Морейра остана с 13.

За отбора на Нефтохимик, който позволи първа загуба под управлението на Мартин Стоев, Иван Раич и Бранимир Грозданов бяха най-резултатни с по 15 точки.

В другия мач от кръга, игран в петък, Берое завоюва гостуването си на Пирин в Разлог с 3:2 (20:25, 25:21, 20:25, 25:22, 15:10). Победата разреши на старозагорци да изпреварят противника си на шестото място в класирането.

За Берое Спас Байрев бе над всички с 27 точки, а Руси Желев прибави 16. За Пирин Мариян Наков и Кристиян Алексов означиха по 15 точки. / БТА