Отборът на Левски София победи румънския Динамо Букурещ като домакин

...

Левски не даде гейм на Динамо Букурещ за отличен старт в Европа

Отборът на Левски София победи румънския Динамо Букурещ като хазаин с 3:0 (25:20, 25:23, 25:18) гейма в първия двубой сред двата отбора от 1/8-финалите в третия по мощ европейски клубен шампионат по волейбол - Challenge Cup.

В своята зала " Левски София " пред към 500 фенове волейболистите на Николай Желязков изиграха един доста мощен дуел и ознаменуваха с победа своя първи мач в Европа през този сезон, откакто родният отбор прескочи етапа на 1/16-финалите служебно след отдръпването на израелския Апоел Мате Ашер поради военната конюнктура в страната.

Тази вечер против Динамо Букурещ българският състав стартира мощно и още в началните минути на първия гейм съумя да се откъсне в резултата, като в един миг разликата стигна 8 точки при 23:15. Впоследствие гостите понижиха част от пасива си, само че все пак " сините " затвориха частта с 25:20.

Във втората Левски на няколко пъти правеше опити да отвори разлика в резултата, само че румънците съумяха да се задържат в битката и да изравнят при 16:16. В идващите няколко минути играта вървеше точка за точка, в решаващите моменти домакините бяха по-хладнокръвният от двата отбора и след 25:23 в своя изгода удвоиха преднината си.

Третият гейм мина напълно под контрола на " сините ", които рано-рано дръпнаха с 3-4 точки, а след това ловко поддържаха тази преднина, като в края даже съумяха да я усилят за крайното 25:18.

Най-резултатен за Левски стана Владимир Гърков със своите 13 точки, до момента в който Венислав Антов и Алехандро Торо прибавиха по 9.

За гостите от Румъния бразилецът Сержио Жуниор завърши с 11 пункта, а Рарес Балеан се отличи с 9.