Отборът на Левски се класира за 1/4-финалите на турнира за

...

Хеттрик на Робърта класира Левски на 1/4-финал за Купата |

Отборът на Левски се класира за 1/4-финалите на шампионата за Купата на България, откакто надделя с 3:1 Берое.

В воин за " сините " се трансформира нидерландецът Найджъл Робърта, който означи и трите попадения за 26-кратните първенци. Берое поведе в 27-ата минута от дузпа, осъществена от ветерана Мартин Камбуров.

В 38-ата Робърта изравни, а в 66-ата направи обрата цялостен от углавен удар. В добавеното време нидерландецът оформи крайния резултат след неточност в отбраната на гостите.

Лудогорец също се класира на четвъртфиналите за Купата на България след победа над Царско село с 2:1. Разградчани завоюваха с голове на Мавис Чибота и Абел Анисе преди почивката, а през втората част Дилан Мартенс върна един гол за домакините.

Срещата остави горчив привкус за Лудогорец поради травмата на национала Антон Недялков, който напусна на носилка през първото полувреме със подозрения за тежка травма в коляното.

Новакът в елита ЦСКА 1948 добави 1/4-финалистите след триумф с 2:1 над Ботев Пловдив след продължения.
Източник: offnews.bg