Отборът на Левски разби Арда с 4:0 у дома в

...

Левски се развихри срещу Арда на Герена за четвърта поредна победа

Отборът на Левски разруши Арда с 4:0 вкъщи в мач от 22-ия кръг на Първа лига. На " Герена " домакините направиха може би най-силния си мач от началото на акцията и тотално надиграха своя противник, с цел да запишат четвърти следващ триумф в шампионата.

" Сините " започнаха вихрено и поведоха още в 9-та минута, когато юношата на клуба Марин Петков означи юбилейния си мач номер 100 за клуба с гол, маркиран със мощен изстрел по земя. В 33-та минута различен младеж на Левски - Патрик-Габриел Галчев - удвои със ужасно осъществяване от свободен удар. Точно преди почивката новото попълнение Фабио Лима повиши на 3:0, още веднъж с отдалечен изстрел. В 49-та минута Джавад ел Джемили направи 4:0, а малко по-късно гостите останаха с човек по-малко след пряк червен картон на Милен Стоев за жестоко нарушаване против Ел Джемили.

Въпреки численото си преимущество и положителни благоприятни условия, " сините " не стигнаха до нови голове. С този триумф Левски се изкачи до четвърто място в класирането с 41 точки, четири по-малко от безконечния противник ЦСКА. Арда е на осма позиция с актив от 31 точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg