Отборът на Левски пропиля преднина от два гола и в

...

Левски допусна обрат от 0:2 срещу унгарци в първата си контрола в Белек

Отборът на Левски пропиля преднина от два гола и в последна сметка отстъпи с 2:3 на втородивизионния маджарски Вашаш в първата си контрола по време на зимния предварителен лагер в Турция.

Двубоят стартира положително за " сините ", които откриха резултата след четвърт час игра, когато Марин Петков достави точно центриране в наказателното поле за Цунами и бразилският краен защитник осъществя от близко с глава за 1:0.

Второто попадение за състава на Николай Костов падна малко след началото на второто полувреме, когато новото попълнение Фабио Лима напредна отдясно и комбинира с Илиян Стефанов, който стреля от придвижване, а след рикошет топката влезе за повторно във вратата на унгарците.

Тимът на Вашаш понижи своя пасив в 60-ата минута посредством Кристоф Хинора, който се разписа с акуратен удар по земя от отдалеченост, а 10 по-късно Себастиен Фаркаш означи от границата на наказателното поле, с цел да направи резултата 2:2.

Равенството на стадиона в Белек се резервира до 80-ата минута, когато Милан Тот беше изведен зад българската защита, напредна несмущаван и преодоля стража Иван Андонов, носейки цялостния поврат за своя отбор и крайното 3:2 в интерес на Вашаш.

За Левски контролите в Турция не престават в неделя (21 януари), когато момчетата на Николай Костов се изправят против украинския Олександрия.