Отборът на Левски продължи със слабите си резултати в последните

...

Левски изпусна два гола аванс в Надежда и продължи лошата серия

Отборът на Левски продължи със слабите си резултати в последните седмици, откакто направи тъждество 2:2 при гостуването си на Локомотив София в мач от 18-ия кръг на Първа лига. На стадиона в квартал " Надежда " играчите на Николай Костов имаха задатък от два гола 15 минути преди края на постоянното време, само че все пак взеха единствено точка.

" Сините " започнаха по-добре дуела и можеха да поведат в резултата в 26-та минута, когато Рикардиньо уцели напречната греда отблизо разстояние. Минута по-късно гостите въпреки всичко излязоха напред след добра солова акция и прецизен удар на Марин Петков. " Железничарите " натиснаха в търсене на изравнителен гол, само че малко преди почивката Карлос Франса направи очевиден пропуск на полуопразнена врата, а в 50-та минута гредата избави Пламен Андреев.

В 70-та минута Левски нанесе втория си удар посредством халфа Андриан Краев, като това изглеждаше, че е подпечатало трите точки за гостите. В 76-та минута Димитър Митков върна домакините в дуела с гол на празна врата след подаване на Франса. В петата минута на добавеното време Митков наказа " сините " с втори гол от дузпа, отсъдена за нарушаване на Дарлан против Стив Траоре.

По този метод Левски няма победа в Първа лига към този момент в пет следващи мача, както и единствено един триумф в последните си осем дуела. По този метод " сините " разделят петото място в класирането с ЦСКА 1948, като двата отбора имат по 29 точки, само че ЦСКА 1948 е изиграл мач по-малко. Локомотив София заема 13-та позиция с актив от 18 точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg