Отборът на Левски продължава да ниже победа след победа в

...

Левски няма спиране - седем поред за “сините”

Отборът на Левски продължава да ниже победа след победа в родния баскетболен хайлайф. Баскетболистите на Димитър Ангелов съкрушиха Шумен със 83:70 (24:20, 22:23, 19:4, 18:23) в столичната зала “Триадица ”. Това е седма поредна победа за “сините ”, които печелят пети пореден дуел с двуцифрена разлика.

По този метод Левски се изкачва до третото място във краткотрайното класиране, като отборът разполага с баланс от 7-3, откакто започва сезона с три загуби против името си. Шумен пък позволи ново едва показване през второто полувреме и тимът сега е на седмата позиция с актив от 2-8.

Първото полувреме мина доста равностойно, като гостите даже на няколко пъти затягаха обръча против своя противник. Момчетата на Янко Янков впечатлиха със страхотна пукотевица през втората четвърт, с помощта на която разполагаха с задатък от пет точки при 32:37. Лидерът на домакините Алън Арнет обаче поведе Левски към поврат до почивката, която пристигна при 46:43.

Домакините обаче стегнаха отбраната през третия интервал, в който позволиха единствено четири точки, като в нападателен проект баскетболистите на Ангелов отвориха двуцифрена преднина и се отдръпнаха на къса пауза при 65:47 преди старта на финалния интервал, който се оказа протоколен.

Алън Арнел поведе реализаторите за Левски с 23 точки, 4 битки, 4 асистенции и 5 откраднати топки. Джон Флорвиъс приключи с 16 точки и 6 битки от пейката, а Николай Михайлов способства с 11 точки и 8 битки.

Ореолуапо Идол приключи с 15 точки и 9 битки за Шумен. Майк Адеунми, Адриян Секулов и Николай Георгиев нанизаха по 11 точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.