Отборът на Левски постигна победа с 2:0 при домакинството си

...

Левски се изкачи на шестото място след домакински успех над Арда Кърджали

Отборът на Левски реализира победа с 2:0 при семейството си на Арда Кърджали в последния дуел от деветия кръг на Първа лига.

„ Сините “ откриха резултата на стадион „ Георги Аспарухов “ в 20-ата минута, когато Филип Кръстев центрира от ъглов удар в наказателното поле на гостите, където Андриан Краев се отскубна от опеката на Алекс Петков и с глава се разписа в близкия ляв ъгъл на вратата, защитавана от стража Анатоли Господинов, който се намеси неубедително.

Крайният резултат оформи Марин Петков в 87-ата минута, откакто бе изведен от Билал Бари на отлична стрелкова позиция в пеналтерията на Арда и с акуратен изстрел прати топката в мрежата зад вратаря Господинов.

В класирането Левски събра актив от 15 точки и зае шестото място, измествайки по голова разлика отборът на Александър Тунчев.