Отборът на Левски постигна победа с 2:0 при домакинството си

...

Левски отново победи Ботев в битката за третото място

Отборът на Левски реализира победа с 2:0 при семейството си на Ботев (Пловдив) в дуел от 29-ия кръг на Първа лига.

" Сините " откриха резултата в 11-ата минута посредством Филип Кръстев, който се разписа в долния ляв ъгъл на вратаря на " канарчетата " Георги Аргилашки от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Дилан Мертенс в наказателното поле на " жълто-черните " след изстрел с глава на Георги Миланов.

Домакините удвоиха преднината си в 37-ата минута с дебютния гол на Сонко Сундберг със " синята " фланелка. Бранителят на Левски получи топката в половината на Ботев и реши да опитва шанса си с удар от близо 30 метра, като топката се отби в горната греда и влетя в мрежата зад Аргилажки за 2:0.

В класирането Левски е четвърти с 46 пункта, на три зад третия Ботев (Пловдив) и на точка пред четвъртия Черно море (Варна), който е с мач по-малко.