Отборът на Левски постигна икономична победа с 1:0 като гост

...

Левски си тръгна с трите точки от Велико Търново

Отборът на Левски реализира икономична победа с 1:0 като посетител на Етър във Велико Търново в дуел от 12-ия кръг на Първа лига и си подвигна настроението преди мача с ЦСКА-София идващия уикенд.

" Сините " стигнаха до триумфа още в петата минута, когато бранителят Давид Яблонски се разписа след осъществяване на ъглов удар. Последваха нови мощни моменти пред Левски, само че пропуски пред гола направиха нападателите в синьо.

Малко преди края на първото полувреме мощен удар от отдалеченост на Антонио Вутов мина покрай вратата.

През второто полувреме домакините се пробваха да извърнат мача, само че по този начин и не стигнаха до чисто състояние пред вратата на Божидар Митрев.

Така Левски реализира поредна минимална победа, като опази вратата си от попадение и се утвърди на третото място с 24. Втори е ЦСКА-София, само че алените играят по-късно с Пирин.

" Това е мач, в който трябваше да вкараме и втори гол, с цел да решим мача. Отново ни липсваше последното подаване, с което да стигнем до втори гол и да се успокоим ", разяснява треньорът на Левски Делио Роси.
Източник: offnews.bg