Отборът на Левски победи ЦСКА с 3:0 (25:22, 33:31, 29:27)

...

Левски спечели Вечното дерби във волейбола

Отборът на Левски победи ЦСКА с 3:0 (25:22, 33:31, 29:27) като хазаин в дербито от 11-ия кръг на шампионата на България по волейбол за мъже.

Успехът бе трети следващ и общо осми за " сините " от началото на сезона, до момента в който отборът на ЦСКА позволи четвърто проваляне от 11 изиграни дуела.

Двата състава направиха доста оспорван конфликт, в който и трите гейма се взеха решение в заключителните моменти. След тъждество 21:21 в първата част, домакините съумяха да поведат с 24:21 и стигнаха до победното 25:22.

Вторият гейм вървеше точка за точка, като " алените " на три пъти повеждаха при 29:28, 30:29 и 31:30, само че волейболистите на Левски удържаха съперника и ликуваха при 33:31.

Последва също толкоз трагичен трети гейм в хода, на който гостите имаха задатък от 3 точки, в това число при 22:19, само че " сините " изравниха за 22:22 и в последна сметка победиха след 29:27.

Кристиян Титрийски се отличи с 10 точки за спечелилите, а Владимир Гърков добави 9 точки.

За гостите най-резултатен бе Страхиня Бързакович с 16 точки.

В идващия кръг от шампионата Левски София ще посрещне Марек Юнион Ивкони на 24 януари, а ЦСКА ще гостува на Монтана ден по-късно.