Отборът на Левски победи старозагорския Берое с 85:78 (23:14, 22:20,

...

Левски победи Берое и се класира за 1/2-финалите за Купата на България

Отборът на Левски победи старозагорския Берое с 85:78 (23:14, 22:20, 18:15, 22:29) в „ Арена София “ в столицата във втория четвъртфинал от шампионата за Купата на България по баскетбол за мъже.

На полуфиналите миналогодишният финалист Левски ще срещне отбора на Черноморец в сряда (22 март) от 18:00 часа.

„ Сините “ водеха съвсем през целия мач, имаха предимство в битката под коша () и значително направляваха събитията на терена посредством и на по-точната си пукотевица от далечна отдалеченост. Левски, който дружно с ЦСКА е съдомакин на Финалната осмица на конкуренцията поведе с 23:14 след първите 10 минути игра. В началото на втората част баскетболистите на Левски усилиха задатъка си над 10 точки, Берое съумя за малко да понижи разликата под 5 точки, а на почивката „ сините “ водеха с 45:34 след постоянна игра на Алън Арнет и Златин Георгиев.

В третата четвърт воденият от старши треньора Димитър Ангелов състав се откъсна напред с 15 точки и преди последните 10 минути резултатът бе 63:49.

Левски поддържаше разлика в границите на 10-12 точки доникъде на последния интервал, когато Берое се приближи на 9 при 70:61 след панер и углавен удар от Дариъс Хол. „ Сините “ бързо усилиха дистанцията над 10, Берое понижи пасива си до 7 при 79:72 по-малко от минута и половина преди края, а при оставащи 33 секунди Дариъс Хол вкара за 79:74, само че Левски не позволи поврат до финалната сирена.

Алън Арнет бе най-полезен за успеха на Левски с 27 точки и 4 битки, Джон Флорвиъс означи 13 точки и 2 битки, а Златин Георгиев добави 12 точки, 5 битки и 3 асистенции.

За тима от Стара Загора Даниел Пюрифой осъществя „ дабъл-дабъл “ от 16 точки и 12 битки, а Дариъс Хол се включи със 17 точки и 6 битки.

В „ Арена София “ предстоят вторите два четвъртфинални конфликта от шампионата за Купата на България.
Източник: novsport.com