Отборът на Левски победи с 2:1 Лудогорец в мач от

...

Левски и Станислав Иванов свалиха Лудогорец от върха при 19 годишните

Отборът на Левски победи с 2:1 Лудогорец в мач от 7-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на втори терен на стадион " Георги Аспарухов ", а офанзивата на " сините " се водеше от Станислав Иванов-Стаси. Именно юношеският национал даде задатък на столичани в 12-ата минута. Девет минути преди края гостите възвърнаха равенството от дузпа, а прецизен бе Цветослав Петров. Играчите на " сините " оспорваха решението на Ивайло Ненков, като Християн Бориславов бе изпъден за втори жълт картон.
Въпреки това домакините стигнаха до трите точки, откакто Георги Павлов се разписа с глава в 85-ата минута. По този метод Левски нанесе първа загуба на " орлите ", като ги смъкна от върха в класирането. Лудогорец остана с 14 точки, колкото има към този момент и Левски, само че водач към този момент е Ботев (Пловдив) с 15 точки, който победи с 6:0 Черноморец (Бургас).

ЦСКА-София също има 14 точки, а също по този начин и мач по-малко, защото в неделя гостува на Славия.