Отборът на Левски надигра Академик Пловдив с 88:74 (21:24, 29:19,

...

Левски влезе в тройката на НБЛ след успех над Академик Пловдив

Отборът на Левски надигра Академик Пловдив с 88:74 (21:24, 29:19, 16:15, 22:16) като хазаин в зала „ Триадица “ в София и записа 11-и триумф от 18 мача в дуел от 20-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Левски държи третото място в подреждането все още. Пловдивчани позволиха 12-а загуба също от 18 изиграни дуела.

„ Сините “ изоставаха след първата част, само че след мощни втори 10 минути обърнаха до 50:43 на почивката. Домакините задържаха задатъка си против Академик и в третата четвърт, а преди финалния интервал водеха с 66:58. Баскетболистите на старши треньора Димитър Ангелов изцяло направляваха мача в заключителните минути, а най-голямата разлика в интерес на Левски доближи 24 точки.

Николай Михайлов означи 23 точки за „ сините “, а Златин Георгиев приключи с 20 точки, 2 битки и 7 асистенции, а най-резултатен за гостите бе Джейлън Минет с 22 точки.

За Левски следва посещение в Ямбол на 12 февруари, до момента в който Академик приема Балкан в Пловдив на 13 февруари.