Отборът на Левски надделя над Берое Стара Загора със 104:74

...

Левски вкара над 100 точки на Берое за четвърти пореден успех в НБЛ

Отборът на Левски надви над Берое Стара Загора със 104:74 точки (25:18, 31:20, 28:16, 20:20) като хазаин в зала „ Триадица “ в София в мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Победата бе четвърта поредна от седем срещи за „ сините “, които се изкачиха на четвърто място във краткотрайното класиране. Загубата пък бе пета за Берое от осем изиграни мача.

Гостите от Стара Загора поведоха с 5:2 за малко повече от минута игра, само че Левски обърна до 14:5 доникъде на първата четвърт и не изпусна водачеството до края на мача. Домакините водеха с 25:18 след 10 минути игра, а на почивката задатъкът им бе 18 точки – 56:38. Последва нова мощна част за „ сините “, които дръпнаха с 84:54 преди заключителната четвърт.

Баскетболистите на Левски завоюваха битката под коша (46-28) и бяха по-ефективни при стрелбата, а най-голямата им преднина бе 34 точки.

Алън Арнет бе най-резултатен за домакините с 23 точки, 5 битки и 2 асистенции. Лъчезар Димитров и Джон Флорвиъс осъществиха по 16 точки, като вторият овладя и 7 битки.

Корнилиъс Хъдсън приключи с 15 точки и 6 битки за Берое, а Дариъс Хол се регистрира с 13 точки и 3 битки.

В идващия кръг Левски ще гостува на Академик в Пловдив на 7 декември, а Берое почива в Националната баскетболна лига, само че същия ден ще одобри украинския Будивелник в среща от Балканската лига за мъже.