Отборът на Левски Лукойл загуби при визитата си във Финландия

...

Левски Лукойл отпадна от Шампионската лига

Отборът на Левски Лукойл загуби при визитата си във Финландия на локалния Карху със 79:88 (12:20; 19:16; 19:23; 29:29) в мач №2 от втория квалификационен кръг на баскетболната Шампионска лига и отпадна от конкуренцията, откакто при започване на тази седмица възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха и в мач №1, който се игра в София.

Патрик Рембърт беше най-резултатен за столичани – 22 точки, Калоян Иванов добави 13 точки, Миливое Мийович и Христо Захариев вкараха по 12 точки, а Божидар Аврамов завърши с 11 точки.

Дърел Симънс вкара 22 точки за домакините, а Майкъл Мосер завърши с 18 точки.

Първите три минути на дуела минаха равностойно, като играта вървеше панер за панер и резултатът бе еднакъв 5:5. Последваха мощни минути за домакините от Финландия, които съумяха да отворят преднина от 7-8 точки, която се резервира и до края на първата четвърт – 20:12 в интерес на Карху.

В началото на втория интервал баскетболистите на Левски пробваха да стопят изоставането си, само че продължиха да позволяват поредност от неточности, които в последна сметка имаха противоположен резултат и домакините стигнаха до двуцифрен задатък – 34:23 при малко под три минути до почивката. Едва в оставащите 2:42 минути до края на първото полувреме момчетата на Константин Папазов загатнаха за същинските си благоприятни условия, като над всички беше Божидар Аврамов, който означи 7 точки и оказа помощ на Левски Лукойл да стопи изоставането си до единствено пет точки – 31:36 след 20 минути игра.

Българският първенец започва мощно третия интервал и се приближи единствено на точка от противника – 37:38 след точни стрелби на Мийович и Рембърт, само че по-късно „ сините “ още веднъж се пропукаха и разрешиха на противника да възвърне нежната си преднина.

След 30 минути Карху водеше с девет – 59:50, като в заключителната четвърт домакините няма особени проблеми да задържат водачеството, което им донесе успеха в този дуел и класиране в идващия кръг на Шампионската лига по баскетбол – 88:79.

Карху – Левски Лукойл 88:79 (20:12; 16:19; 23:19; 29:29)

Карху: Абиф 13, Е.Инамаа, Лайхонен 4, Сингълтън, Съмърс 22 (Ярви 11; Мосер 18, Нисканен, Роже 14; Сарчевич 6)

Левски Лукойл: Аврамов 11, Д.Иванов 5, Мийович 12, Рембърт 22, Захариев 12 (К.Иванов 13, Маравич 2, Робинсън, Великов 2)