Отборът на Левски играе при резултат 2:2 срещу словенския вицешампион

...

НА ЖИВО: Левски 2:2 Марибор, Здравко Димитров изравни

Отборът на Левски играе при резултат 2:2 против словенския вицешампион Марибор в третата си контролна среща по време на подготвителния си лагер в Белек, Турция. Хосе Кордоба откри резултата в 36-ата, само че Ян Репас изравни в 42-ата минута. В добавеното време на първата част Джордже Иванович донесе цялостния поврат. Резервата Здравко Димитров донесе още веднъж равенството в 77-ата минута. Двубоят може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2 , както и онлайн на платформата.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов заложи на извънредно млад състав за днешната контрола с Марибор. Неофициален дебют за „ сините “ направи Филип Кръстев, който започва от първата минута. През второто полувреме първи минути за отбора записа и Уелтън.

Най-възрастният в стартовата единадесеторка пък е друго ново попълнение - Цунами, който е на 26 години. Любопитното пък е, че 17-годишниият вратар Пламен Андреев изведе столичани с капитанската лента.

В предходните си два мача на турска земя Левски направи две равенства от по 1:1 против полския Гурник Забже и чешкия Бохемианс.

Левски започва по-добре инспекцията и първи провежда забавна офанзива. В четвъртата минута Марин Петков проби добре отдясно в наказателното поле, само че бе спрян в последния миг от Грегор Сикошек. Петков падна в пеналтерията, само че съдията даде знак играта да продължи.

„ Сините “ продължиха да са по-активният отбор първоначално и в деветата минута Билал Бари получи пас на границата на наказателното поле отдясно и насочи удар от придвижване, който обаче мина около дясната греда на словенците в навън.

В идващите минути играчите на Марибор пробваха да притиснат българския отбор в неговата половина, само че Левски не се тормози от това и продължи да разиграва умерено и последователно организираше офанзивите си.

В 29-ата минута Цунами нанесе мощен удар отляво на границата на наказателното поле, само че бе много неакуратен и излезе в тъч.

Две минути по-късно Марин Петков насочи първия прецизен удар в дуела, откакто стреля непосредствено от директен свободен удар ниско по терена, само че вратарят Ажбе Юг беше покрил добре десния си ъгъл и улови с плонж.

По-добрата игра на Левски даде резултат в 36-ата минута, когато „ сините “ откриха резултата. Марин Петков центрира отдясно в наказателното поле от свободен удар, където Хосе Кордоба се извиси с прелестен удар с глава осъществя във вратата на - 1:0.

Марибор обаче заигра малко по-добре и в 42-ата минута съумя да изравни след ужасно осъществяване на Ян Репас. Защитата на Левски разреши на халфа да стреля от границата на наказателното поле и той с мощен удар не остави шансове на Пламен Андреев.

Словенците съумяха да стигнат даже и до цялостния поврат в добавеното време на първата част. Огнен Мудрински напредна през центъра, след което пусна прекрасен извеждащ пас зад тила на Цунами отдясно за Марко Алвир, който пък пусна паралелен на голлинията пас. Патрик-Габриел Галчев не съумя да пресече, като топката мина през краката му и на далечната греда Джордже Иванович осъществя на празна врата за 1:2.

На почивката за Левски се появи титулярният капитан Николай Михайлов, който размени носителя на лентата през първата част Пламен Андреев.

"Сините " стартираха по-добре и второто полувреме, като в границите на няколко секунди имаха късмет да изравнят. В 47-ата минута Цунами насочи доста мощен изстрел от свободен удар от отдалеченост, като топката тупна тъкмо пред вратаря Юг, който не можа да улови, само че нямаше състезател на Левски, който да направи добавка и кълбото бе изчистено. Секунди по-късно Димитър Костадинов нанесе удар в близкия ъгъл на Юг в наказателното поле, само че този път стражът на Марибор улови.

Четири минути по-късно Цунами проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Бари се извиси във въздуха и нанесе удар с глава, само че топката мина над напречната греда.

В 56-ата минута Марибор удари греда. Играч на словенците проби отляво и опита центриране в наказателното поле, където Андриан Краев подложи крайник и опита да почисти, само че топката се отби от напречната греда на Николай Михайлов.

След тъкмо час игра словенците удариха гредата за повторно. Иванович получи пас зад отбраната на Левски и се озова самичък против Михайлов, след което стреля в десния низък ъгъл, само че топката се отби от гредата.

В 69-ата минута Бари насочи извънредно неакуратен изстрел.

LIVE | ЛЕВСКИ – МАРИБОР 2:2

1:0 Хосе Кордоба 36'

1:1 Ян Репас 42'

1:2 Джордже Иванович 45+1'

2:2 Здравко Димитров 77'

Стартови сформира на двата тима:

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 66. Пламен Андреев (к) - 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами - 8. Андриан Краев ж.к. , 27. Асен Митков - 30. Филип Кръстев, 88. Марин Петков, 20. Димитър Костадинов - 19. Билал Бари

Резерви: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Радослав Цонев, Здравко Димитров, Иван Горанов, Уелтън, Димитър Андонов, Денис Динев, Антоан Стоянов​

Старши треньор: Станимир Стоилов

МАРИБОР (4-2-3-1): 1. Ажбе Юг – 22. Мартин Милец (к), 32. Неманя Митрович, 4. Уотсън Макс, 12. Грегор Сикошек, 29. Антоан Макамбу, 15. Ян Репас, 8. Марко Алвир, 99. Нино Жугели, 12. Джордже Иванович, 91. Огнен Мудрински​