Отборът на Леванте постигна зрелищен успех с 3:1 над Атлетик

...

Леванте обърна Атлетик в Билбао

Отборът на Леванте реализира зрелищен триумф с 3:1 над Атлетик в Билбао в последния дуел от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион и се отдалечи на девет точки от зоната на изпадащите. Двубоят не стартира по най-хубавия метод за отбора от Валенсия.

В 8-ата минута Раул Гарсия изведе домакините напред в резултата, само че в края на полувремето Леванте стигна до цялостен поврат с две попадения на македонеца Енис Барди.

CRÓNICA | #OrgullGranota en San Mamés #AthleticLevante https://t.co/AwKjVqiIq9 pic.twitter.com/dvVlE9aTNK
— Levante UD (@LevanteUD) April 23, 2018
През второто полувреме домакините натиснаха крепко в търсене на изравнителен гол, само че пропуснаха няколко положения. Вместо това те получиха трети гол в последната минута на постоянното време, когато се разписа Хосе Луис Моралес.
Така Леванте събра 37 точки и заема избавителната 17-а позиция с задатък от 9 точки пред 18-ия Депортиво (Ла Коруня) четири кръга преди края на шампионата. Атлетик (Билбао) е 14-и с 40 точки.

КЛАСИРАНЕ

ГОЛМАЙСТОРИ

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Примера дивисион 34 кръг, понеделник 23 април  Атлетик Билбао 1:3краен резулат  Леванте