Отборът на Леванте надви с 2:1 Лас Палмас в обедна

...

Във Валенсия на практика се изясниха изпадащите от Примера

Отборът на Леванте надделя с 2:1 Лас Палмас в обедна борба за оцеляване от 31-ия кръг на испанското състезание. След тази победа зейна дупка от цели осем точки сред 17-ия и зоната на изпадащите. Коке откри резултата за " гранотас " в 36-ата минута, Давид Гарсия изравни в 50-ата, а Кампаня донесе триумфа в 92-ата. Валенсианци остават на 10 точки от избавителния бряг.

В шестата минута Имох Есекиел изскочи самичък против Ойер, само че вратарят на " синьо-червените " съумя да избие. В 26-ата Дани Кастеяно се намеси решаващо, спирайки топката, която Роджър Марти очакваше напълно самичък на голова позиция. Домакините стигнаха до попадение в 36-ата минута. Хосе Моралес направи страховит рейд по левия фланг, Алехандро Галвес почисти, само че тъкмо към Хорхе Андухар - Коке, който изведе валенсианци напред.

В 49-ата Моралес изигра прелестно обстановката до удара - от брилянтна позиция шутира прекомерно високо. Вместо резултатът да набъбне до 2:0, той стана 1:1 единствено секунди по-късно. При ответната акция гостите от Гран Канария изравниха, откакто Давид Гарсия се възползва от положително придвижване на Джонатан Кайери при корнер. В 64-ата Кайери имаше късмет да донесе цялостен поврат, но насочи над гредата. В 73-ата Есекиел прати кълбото доста покрай гредата, само че настрана от задачата. В 86-ата Коке получи втори жълт картон. В 92-ата Кампаня донесе победа за Леванте с класен удар при подаване на Моралес.

Така Малага, Лас Палмас и Депортиво Ла Коруня остават с доста дребни шансове за избавление в оставащите седем кръга.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 31 кръг, неделя 8 април  Леванте 2:1краен резулат  Лас Палмас