Отборът на Леванте надви с 2:0 Валядолид в среща от

...

Леванте порази Валядолид, ВАР отново не ни убеди

Отборът на Леванте надделя с 2:0 Валядолид в среща от 20-ия кръг на испанското състезание. Коке откри резултата в 42-ата минута, а Роджър Марти подпечата триумфа на валенсианци с гол след 90-ата минута. С успеха " синьо-червените " се изкачиха в средата на класирането. Тимът на Роналдо е все по-близо до зоната на изпадащите. В 13-ата минута Тоньо центрира към Борха Майорал, който безусловно самичък стреля с глава отвън задачата. В 42-ата Хорхе Андухар - Коке осъществя след статично състояние. Рубен Рочина центрира и бранителят се разписа с глава от 10 метра - 1:0. Минута по-късно Енел Юнал изпусна самичък против вратаря, пращайки топката над гредата. В 48-ата гостите от “Хосе Сорийя” означиха, само че попадението на Оскар Плано не беше зачетено. Въпреки че съдията спря играта за към пет минути за консултация с ВАР, стопкадърът не убеди, че взетото решение е правилно, а по-скоро противоположното. В 57-ата Хосе Моралес стреля доста покрай гредата след прелестно подаване на вратаря Ойер. В 75-ата Кеко центрира добре към втората греда за Тони Вийя, чийто удар с глава не беше задоволително рисков. В 85-ата Кеко изпусна страховит късмет след пас на Дуйе Чоп при подозрения за засада. В 90-ата " гранотас " вкараха второ попадение след разконцентрирана игра на Антонито. Роджър Марти получи подаване в наказателното поле и осъществя с удар от 12 метра. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 20 кръг, неделя 20 януари  Леванте 2:0краен резулат  Валядолид