Отборът на Леганес спечели с 3:2 у дома срещу Бетис

...

Десетима от Леганес обърнаха Бетис

Отборът на Леганес завоюва с 3:2 вкъщи против Бетис в дуел от последния кръг на Примера дивисион. Въпреки че играха с човек по-малко от 23-ата минута, домакините направиха поврат и зарадваха почитателите на “Бутарке”. Момчетата на Кике Сетиен си бяха подсигурили място в Лига Европа още преди тази среща. В 21-ата гостите от “Бенито Вийямарин” стигнаха до попадение след чудесно проведена офанзива след корнер пред вратата на андалуския отбор. Джоел Кембъл се разписа при подозрения за засада. Две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Диего Рико. В 28-ата Димитриос Сиовас изравни. Севилци не съумяха да изчистят добре при корнер и бранителят се разписа за 1:1. В 64-ата Жорди Амат позволи груба неточност и подари топката на Мигел Гереро, който асистира на Хосе Аранхо за 2:1. В 76-ата Антонио Санабрия още веднъж възвърне равенството след центриране на Кембъл. Три минути по-късно Нордин Амрабат вкара за “лос пепинерос” след благополучен рикошет - 3:2 за Лега. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 38 кръг, събота 19 май  Леганес 3:2краен резулат  Бетис