Отборът на Лече разгроми с 4:0 на своя стадион Торино

...

Лече най-после победи у дома, като го направи със стил

Отборът на Лече разгроми с 4:0 на своя стадион Торино в дуел от 22-ия кръг на Серия “А”. Така новакът в италианския хайлайф реализира първа турнирна победа вкъщи за сезона, като в предходните 10 мача беше записал 5 ремита и 5 загуби.

Алесандро Дейола откри резултата още в 11-ата минута, когато се разписа с мощен шут от далечно разстояние след заучено осъществяване на корнер. В 19-ата Антонин Барак също сподели силата на своя изстрел, удвоявайки преднината на домакините. В 64-ата падна следващият гол след топовен удар, този път дело на Филипо Фалко, насочил топката тъкмо под напречната греда. Крайното 4:0 оформи Джанлука Лападула в 78-ата минута от дузпа, свирена за фаул на Глейсон против Евген Шахов. В добавеното време “биковете” вкараха почетен гол, който обаче не беше зачетен.